FILMY Z REALIZACJI
FAQ
-->

Po co filtrować powietrze?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zaobserwowano, że do powietrza przedostaje się coraz większa ilość różnego rodzaju toksycznych substancji. Wśród nich znajdują się między innymi zanieczyszczenia emitowane przez zakłady przemysłowe, które wdychane wraz z powietrzem mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Zaawansowana filtracja powietrza pozwala usunąć szkodliwe cząstki pyłów i innych związków, przyczyniając się tym samym do ochrony atmosfery.

Jakie związki zanieczyszczają powietrze?

Atmosferę mogą zanieczyszczać różnego rodzaju substancje gazowe, ciekłe oraz stałe, jeśli znajdują się w powietrzu w ilości większej niż średnia zawartość. Szczególnie wysoką toksycznością odznaczają się pyły, czyli cząsteczki o powierzchni mniejszej od dziesięciu mikronów. Ich głównym źródłem jest sektor przemysłowy, tuż obok infrastruktury komunikacyjnej. Ludzki organizm jest w stanie odfiltrowywać jedynie większe cząstki, które mają powyżej pięciu mikronów. Z kolei nie jesteśmy przystosowani do eliminowania mniejszych cząsteczek, które przedostają się w głąb płuc, powodując wiele różnego rodzaju schorzeń układu oddechowego.

Filtracja powietrza w przemyśle

Jedynym skutecznym sposobem, aby ochronić atmosferę przed systematycznie wzrastającym zanieczyszczeniem, jest stosowanie filtracji powietrza. Co istotne, zjawisko to pozwala nie tylko zadbać o stan powietrza, którym oddychamy, ale także ma znaczący wpływ na wzrost wydajności procesów produkcyjnych. Oczywiście ważny jest także wybór odpowiedniego filtra, ponieważ inne systemy filtrujące znajdują zastosowanie w branży farmaceutycznej, a inne w produkcji elementów motoryzacyjnych czy budowlanych.

Jakie filtry oferują producenci?

W zakładach produkcyjnych, w których powstają nieduże ilości odpadów, doskonale sprawdzają się filtry workowe, pozwalając na wydajną filtrację powietrza i usunięcie wszelkich toksycznych związków mogących przedostawać się do atmosfery. Z kolei w fabrykach o większym metrażu, w których powstają większe ilości odpadów, mogą być stosowane zaawansowane filtry z elementem wygarniającym, np. w formie ruchomej podłogi.

« powrót